Data logger; temperature; ±0,2°C; Temp: -40÷125°C; Interface: WiFi
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EL-MOTE-TP+
Manufacturer: LASCAR
Manufacturer code: EL-MOTE-TP+
Product downloads
Specification for Data logger; temperature; ±0,2°C; Temp: -40÷125°C; Interface: WiFi
| Operating temperature | -18...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Interface | WiFi |
| Cable length | 3m |
| Dimensions | 93x93x32mm |
| Temperature measuring range | -40...125°C |
| Measuring instrument features | acoustic and optical alarm, long operating time thanks to battery life up to 2 years, transfer measurement data wireless |
| Standard equipment | probe, wall mount holder |
| Type of meter | data logger |
| Measurement | temperature |