Logger: pressure, temperature and humidity; -18÷55°C; 0÷100%RH
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EL-SIE-6+
Manufacturer: LASCAR
Manufacturer code: EL-SIE-6+
Product downloads
Specification for Logger: pressure, temperature and humidity; -18÷55°C; 0÷100%RH
| Interface | USB |
| Dimensions | 93x42x17mm |
| Temperature measuring range | -18...55°C |
| Kind of display used | LED |
| Pressure measuring range | 0.3...1.2bar |
| Type of meter | data logger |
| Measurement | humidity, pressure, temperature |
| Pressure measuring resolution | 0.01mbar |