Power supply: buffer; modular; 26W; 26.4VDC; 0.7A; 230VAC; 350g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EL25-D
Manufacturer: MERAWEX
Manufacturer code: EL25-D
Product downloads
Specification for Power supply: buffer; modular; 26W; 26.4VDC; 0.7A; 230VAC; 350g
| Output current | 700mA |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 230V AC |
| Power | 26W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | buffer |
| Body dimensions | 82x47x125mm |
| Output voltage | 26.4V DC |
| Additional functions | buffer cooperation with rechargeable batteries, LED status indicator |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | modular, for DIN rail |