Power supply: buffer; modular; 50W; 13.2VDC; 4A; 230VAC; DIN; OUT: 1
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EL50-B
Manufacturer: MERAWEX
Manufacturer code: EL50-B
Specification for Power supply: buffer; modular; 50W; 13.2VDC; 4A; 230VAC; DIN; OUT: 1
| Output current | 4A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 230V AC |
| Power | 50W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | buffer |
| Output voltage | 13.2V DC |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | modular, for DIN rail |