LED tape; white neutral; LED/m: 320; 8mm; IP20; 120°; 8W/m; 24VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ELC-0824-40K20
Manufacturer: ESPE
Manufacturer code: ELC-0824-40K20
Product downloads
Specification for LED tape; white neutral; LED/m: 320; 8mm; IP20; 120°; 8W/m; 24VDC
| Operating voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -20...40°C |
| IP rating | IP20 |
| Number of pins | 2 |
| Maximum current | 0.33A/m |
| Width | 8mm |
| LED colour | white neutral |
| Colour temperature | 4000K |
| Min. colour rendering index | 90 |
| LED per meter amount | 320 |
| Maximum power per meter | 8W/m |