Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ELEMENT 120/220-240/24 G2
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: ELEMENT 120/220-240/24 G2
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Output current | 5A |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 260x40x31mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 89% |
| Electrical connection | terminal block |