Power supply: switched-mode; LED; 32W; 21÷40VDC; 800mA; 220÷240VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ELEMENT 33/220-240/800 4
Manufacturer: ams OSRAM
Manufacturer code: ELEMENT 33/220-240/800 4
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 32W; 21÷40VDC; 800mA; 220÷240VAC
| Output current | 800mA |
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Power | 32W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Efficiency | 88% |
| Electrical connection | terminal block |