Power supply: switched-mode; LED; 36W; 60VDC; 900A; 198÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ELEMENT 35/220...240/900 G3
Manufacturer: ams OSRAM
Manufacturer code: ELEMENT 35/220...240/900 G3
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 36W; 60VDC; 900A; 198÷264VAC
| Output current | 900mA |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 36W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Output voltage | 60V DC |
| Efficiency | 89% |
| Electrical connection | terminal block |