Power supply: switched-mode; LED; 60W; 12.5VDC; 220÷240VAC; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ELEMENT 60/220-240/12 2
Manufacturer: ams OSRAM
Manufacturer code: ELEMENT 60/220-240/12 2
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 60W; 12.5VDC; 220÷240VAC; IP20
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Power | 60W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 200x40x31mm |
| Efficiency | 88% |
| Electrical connection | terminal block |