Knob; Dia: 70mm; M10; 18mm; H: 35mm; technopolymer (PA); black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ELK.70B-M10-C2
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 221631-C2
Product downloads
Specification for Knob; Dia: 70mm; M10; 18mm; H: 35mm; technopolymer (PA); black
| Mounting | screwed fole |
| Series | ERGOSTYLE® |
| Body material | technopolymer (PA) |
| Height | 35mm |
| Body colour | black |
| Diameter | 70mm |
| Thread length | 18mm |
| Cap colour | orange |
| Type of mounting element | knob |
| Internal thread | M10 |
| Boss material | brass |