Spacer sleeve; LED; Øout: 5.1mm; ØLED: 3mm,5mm; L: 1mm; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ELM 1-1MM
Manufacturer: BIVAR
Manufacturer code: ELM 1-1MM
Product downloads
Specification for Spacer sleeve; LED; Øout: 5.1mm; ØLED: 3mm,5mm; L: 1mm; black
| Colour | black |
| Version | metric |
| Application | LED |
| Body material | PVC |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Outside diameter | 5.1mm |
| LED diameter | 3mm, 5mm |
| Kind of bulb | T1, T1 3/4 |
| Type of LED accessories | spacer sleeve |
| Spacer length | 1mm |