Enclosure: with panel; BOS-Ecoline; X: 80mm; Y: 200mm; Z: 42mm; IP40
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ELPH 840-0200 - SET
Manufacturer: BOPLA
Manufacturer code: ELPH 840-0200 - SET
Product downloads
Specification for Enclosure: with panel; BOS-Ecoline; X: 80mm; Y: 200mm; Z: 42mm; IP40
| IP rating | IP40 |
| Enclosure material | aluminium |
| Type of enclosure | with panel |
| Dimension Y | 200mm |
| Body colour | natural |
| Dimension X | 80mm |
| Dimension Z | 42mm |
| Panel colour | black |