Enclosure: with panel; BOS-Ecoline; X: 106mm; Y: 100mm; Z: 52mm; grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ELPH-EU 1050-0100 - SET
Manufacturer: BOPLA
Manufacturer code: ELPH-EU 1050-0100 - SET
Product downloads
Specification for Enclosure: with panel; BOS-Ecoline; X: 106mm; Y: 100mm; Z: 52mm; grey
| IP rating | IP40 |
| Enclosure material | aluminium |
| Type of enclosure | with panel |
| Dimension Y | 100mm |
| Body colour | natural |
| Dimension X | 106mm |
| Dimension Z | 52mm |
| Panel colour | black |