LED tape; white warm; LED/m: 120; 8mm; IP20; 120°; 9.6W/m; CRImin: 90
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ELS-1024-30K20
Manufacturer: ESPE
Manufacturer code: ELS-1024-30K20
Product downloads
Specification for LED tape; white warm; LED/m: 120; 8mm; IP20; 120°; 9.6W/m; CRImin: 90
| Operating voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -25...40°C |
| IP rating | IP20 |
| Number of pins | 2 |
| Maximum current | 0.4A/m |
| Width | 8mm |
| LED colour | white warm |
| Colour temperature | 3000K |
| Min. colour rendering index | 90 |
| LED per meter amount | 120 |
| Maximum power per meter | 9.6W/m |