DC-motor driver; on panel; Electr.connect: screw terminals; 80W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EM-185
Manufacturer:
Manufacturer code: EM-185
Specification for DC-motor driver; on panel; Electr.connect: screw terminals; 80W
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 12...32V DC |
| Operating temperature | 0...60°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Output frequency | 25kHz |
| Additional functions | max momentary current-6A (10s), PWM, regulation knob, starting current limiter |
| Electrical connection | screw terminals |
| Max motor power | 80W |
| Rated continuous current | 3A |