Enclosure: multipurpose; X: 64mm; Y: 98mm; Z: 38mm; EUROMAS II; grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EM 208 F
Manufacturer: BOPLA
Manufacturer code: EM 208 F
Product downloads
Specification for Enclosure: multipurpose; X: 64mm; Y: 98mm; Z: 38mm; EUROMAS II; grey
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Type of enclosure | multipurpose |
| Dimension Y | 98mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 64mm |
| Dimension Z | 38mm |
| Cover colour | grey |
| Enclosure description | hollowed area for foil keypad |