Electric energy meter; digital; on panel; 99x99x55mm; Imax: 6A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EM368-C-CU
Manufacturer: SELEC
Manufacturer code: EM368-C-CU
Product downloads
Specification for Electric energy meter; digital; on panel; 99x99x55mm; Imax: 6A
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| Interface | RS485 |
| Maximum current | 6A |
| Communictions protocol | MODBUS RTU |
| Input voltage | 11...300V |
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 45...65Hz |
| Kind of network | three-phase |
| Output | pulse output |
| Input current | 5A |
| Measurement | power factor, active energy, reactive energy |
| Kind of meter | digital, mounting |
| Dimensions (W x H x D) | 99x99x55mm |