IC: RFID transceiver; AFE; 4.1÷5.5VDC; SMD; SO16; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EM4095HMSO16B+
Manufacturer: EM MICROELECTRONIC
Manufacturer code: EM4095HMSO16B+
Product downloads
Specification for IC: RFID transceiver; AFE; 4.1÷5.5VDC; SMD; SO16; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.1...5.5V DC |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | RFID transceiver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Frequency | 100...150kHz |
| Kind of modulation | AM |
| Kind of integrated circuit | AFE |