Panel; analogue; VDC: 0÷1V; 125mVDC; 43.5x21.4x7mm; Ø5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EMA 1710-1
Manufacturer: LASCAR
Manufacturer code: EMA 1710
Product downloads
Specification for Panel; analogue; VDC: 0÷1V; 125mVDC; 43.5x21.4x7mm; Ø5mm
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 5...12V DC |
| Mechanical mounting | M5 screw |
| Mounting hole diameter | Ø5mm |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | autozeroing, needs no calibration, splashproof enclosure |
| Type of meter | voltmeter |
| Measurement | DC voltage |
| Sampling | 10x/s |
| Voltage measuring resolution | 125mV DC |
| Kind of meter | digital, mounting |
| Dimensions (W x H x D) | 43.5x21.4x7mm |