Antenna; green; 12g; SMA; 5.8GHz; 35x105mm; 50Ω; Antenna: WiFi; 3dBi
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EMAX-AC-1769-GREEN
Manufacturer: EMAX
Manufacturer code: EMAX-AC-1769-GREEN
Specification for Antenna; green; 12g; SMA; 5.8GHz; 35x105mm; 50Ω; Antenna: WiFi; 3dBi
| Kind of connector | SMA |
| Colour | green |
| Impedance | 50Ω |
| Dimensions | 35x105mm |
| Frequency | 5.8GHz |
| Kind of antenna | WiFi |
| Antenna gain | 3dBi |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Type of RC accessories | antenna |