Electric energy meter; digital,mounting; for DIN rail mounting
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EMDIN01
Manufacturer: VELLEMAN
Manufacturer code: EMDIN01
Product downloads
Specification for Electric energy meter; digital,mounting; for DIN rail mounting
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -20...65°C |
| Maximum current | 40A |
| Power consumption | 400mW |
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 50...60Hz |
| Kind of network | single-phase |
| Output | pulse output |
| Kind of meter | digital, mounting |