Relay: solid state; Icntrl max: 50mA; 350mA; max.60VAC; max.60VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EPR411A064000EZ
Manufacturer: ECE
Manufacturer code: EPR411A064000EZ
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Icntrl max: 50mA; 350mA; max.60VAC; max.60VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SOP4 |
| Max. operating current | 350mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 1.4Ω |
| Body dimensions | 4.7x4.4x2mm |
| Switched voltage | max. 60V AC, max. 60V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1ms |
| Control current max. | 50mA |