Relay: solid state; EPR
Multiples:
72.0
Minimum quantity:
1008.0
Product code:
EPR411A356000EZ
Manufacturer: ECE
Manufacturer code: EPR411A356000EZ
Product downloads
Specification for Relay: solid state; EPR
| Mounting | SMT |
| Case | SOP6 |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 30Ω |
| Body dimensions | 6.3x4.4x2mm |
| Switched voltage | max. 350V AC, max. 350V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1ms |
| Control current max. | 50mA |