Product code: EUC-240H105DV
Manufacturer: INVENTRONICS
Manufacturer code: EUC-240H105DV
  • Output current
  • Supply voltage
  • Power
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Protection
  • Protection
  • Type of power supply
  • Application
  • Output voltage
  • Efficiency
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 240W; 19÷38V; 1050mA; 90÷305VAC
Output current 1.05A
Supply voltage 90...305V AC
Power 240W
Operating temperature -40...75°C
IP rating IP67
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Type of power supply switched-mode
Application LED
Output voltage 19...38V
Efficiency 90.5%