Industrial module: media converter; ETHERNET/VDSL2; 5VDC; 3.5W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EVC-3101
Manufacturer: ANTAIRA
Manufacturer code: EVC-3101
Product downloads
Specification for Industrial module: media converter; ETHERNET/VDSL2; 5VDC; 3.5W
| Supply voltage | 5V DC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP30 |
| Enclosure material | metal |
| Interface | Ethernet |
| Body dimensions | 97x26x70mm |
| Kit contents | power supply |
| Power consumption | 3.5W |
| Kind of module | ETHERNET / VDSL2 |
| Transmission rate | 10Mbps, 100Mbps, 1Gbps |
| Number of ports | 2 |