Timer; Range: 1 year; NO / NC; 230VAC; wall mount; IP40; Channels: 1
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EW-01
Manufacturer: ZAMEL
Manufacturer code: EW-01
Product downloads
Specification for Timer; Range: 1 year; NO / NC; 230VAC; wall mount; IP40; Channels: 1
| Mounting | wall mount |
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...45°C |
| IP rating | IP40 |
| Number of channels | 1 |
| Application | school bell driver |
| Body dimensions | 197x227x93mm |
| Number of terminals | 3 |
| Kind of output | NO / NC |
| Counting range | 1 year |
| Counter operation modes | cyclical operation ON-OFF in set times (days and hours) |
| Kind of input | NO / NC |