PCB distance; polyamide; L:19mm; latch/latch; Colour: natural
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
FIX-CBS-19
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for PCB distance; polyamide; L:19mm; latch/latch; Colour: natural
| Mounting | latch/latch |
| Colour | natural |
| Material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Spacer length | 19mm |
| Type of spacer | PCB distance |
| Mounting plate thickness | 1.6/0.8...2.2mm |
| Plate mounting hole diameter | 4/4.8mm |