Relay: solid state; SPDT; 200mA; max.20VAC; max.20VDC; SMT; 500V
Multiples:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Product code:
G3VM26M10
Manufacturer: OMRON OCB
Manufacturer code: G3VM26M10
Product downloads
Specification for Relay: solid state; SPDT; 200mA; max.20VAC; max.20VDC; SMT; 500V
| Mounting | SMT |
| Max. operating current | 200mA |
| Insulation voltage | 500V |
| Switched voltage | max. 20V AC, max. 20V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Relay variant | 1-phase, MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 300µs |
| Release time | 0.3ms |