Product code: GBR-380/3-85W
Manufacturer: TELPOD
Manufacturer code: GBR-380/3-85W
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Type of resistor
  • Leads
  • Body material
  • Width
  • Length
  • Height
  • Kind of resistor
  • Surface temperature
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; heating; glued; 622.4Ω; 85W; soldering pads
Mounting glued
Power 85W
Resistance 622.4Ω
Type of resistor thick film
Leads soldering pads
Body material aluminium oxide
Width 38.1mm
Length 50.8mm
Height 1mm
Kind of resistor heating
Surface temperature 350°C