Product code: GBR-605/115/60-1
Manufacturer: TELPOD
Manufacturer code: GBR-605/115/60-1
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Type of resistor
  • Leads
  • Body material
  • Width
  • Length
  • Height
  • Kind of resistor
  • Surface temperature
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; heating; glued; 220Ω; 60W; soldering pads
Mounting glued
Power 60W
Resistance 220Ω
Type of resistor thick film
Leads soldering pads
Body material aluminium oxide
Width 12.7mm
Length 50.8mm
Height 1mm
Kind of resistor heating
Surface temperature 350°C