Product code: GBR-612-24-40-2
Manufacturer: TELPOD
Manufacturer code: GBR-612-24-40-2
  • Height
  • Max. operating voltage
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; heating; glued; 14.4Ω; 40W; soldering pads
Mounting glued
Power 40W
Resistance 14.4Ω
Body material aluminium oxide
Width 25.4mm
Length 25.4mm
Height 1mm
Max. operating voltage 24V
Kind of resistor heating
Surface temperature 350°C