Product code: GBR-666/12/2
Manufacturer: TELPOD
Manufacturer code: GBR-666/12/2
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Type of resistor
  • Operating voltage
  • Leads
  • Body material
  • Width
  • Length
  • Height
  • Resistor features
  • Kind of resistor
  • Surface temperature
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; heating; glued; 3.6Ω; 40W; soldering pads
Mounting glued
Power 40W
Resistance 3.6Ω
Type of resistor thick film
Operating voltage 12V
Leads soldering pads
Body material aluminium oxide
Width 25mm
Length 38mm
Height 1mm
Resistor features insulating layer
Kind of resistor heating
Surface temperature 350°C