Bearing: flange; with lever; lubricant-free; -30÷80°C; igubal®
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GFSM-10-IG
Manufacturer: igus
Manufacturer code: GFSM-10-IG
Product downloads
Specification for Bearing: flange; with lever; lubricant-free; -30÷80°C; igubal®
| Operating temperature | -30...80°C |
| Enclosure material | igumid G |
| Version | with lever |
| Panel cutout diameter | 5.3mm |
| Thread | M10 |
| Base dimensions | 38x38mm |
| Thread length | 16mm |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Kind of thread | inside, metric, right hand thread |
| Type of bearing | flange |