Test needle; Operational spring compression: 4mm; 8A; Ø: 0.63mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GKS-112 305 063 A 1510 MT
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: GKS-112 305 063 A 1510 MT
Product downloads
Specification for Test needle; Operational spring compression: 4mm; 8A; Ø: 0.63mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance: | 20mΩ |
| Current rating | 8A |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 4mm |
| Maksimum spring compression | 8mm |
| Blade tip shape | round |