Test needle; Operational spring compression: 4mm; 8A; Ø: 1.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GKS-112 306 150 R 5010 M
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: GKS-112 306 150 R 5010 M
Product downloads
Specification for Test needle; Operational spring compression: 4mm; 8A; Ø: 1.5mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | rhodium plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance: | 20mΩ |
| Current rating | 8A |
| Tip diameter | 1.5mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 4mm |
| Maksimum spring compression | 5.3mm |