Test needle; GKS-113
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GKS-113 305 230 A 5002 M
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: GKS-113 305 230 A 5002 M
Product downloads
Specification for Test needle; GKS-113
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance: | 30mΩ |
| Current rating | 8A |
| Tip diameter | 2.3mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 4mm |
| Maksimum spring compression | 5.3mm |
| Blade tip shape | rounded |