Test needle; GKS-113
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GKS-113 306 300 R 1502 MC
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: GKS-113 306 300 R 1502 MC
Product downloads
Specification for Test needle; GKS-113
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -100...200°C |
| Contact plating | rhodium plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance: | 100mΩ |
| Current rating | 8A |
| Tip diameter | 3mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 4mm |
| Maksimum spring compression | 5.3mm |