Product code: GMN-4P1.5-BL
Manufacturer: SR PASSIVES
Manufacturer code: GMN-4P1.5-BL
  • Mounting
  • Colour
  • Material
  • Panel cutout diameter
  • Shaft diameter
  • Shaft surface
  • Type of accessories for potentiometer
  • Cut depth
  • Kind of knob
  • Pointer colour
  • Knobs features
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Knob; with pointer; ABS; Shaft d: 6mm; Ø16x14.4mm; black; push-in
Mounting push-in
Colour black
Material ABS
Panel cutout diameter 8mm
Shaft diameter 6mm
Shaft surface D spring
Type of accessories for potentiometer knob
Cut depth 1.5mm