Lever; adjustable; 30mm; Handle material: zinc die-cast
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GN 300.1-30-M4-16-SZ
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: GN 300.1-30-M4-16-SZ
Product downloads
Specification for Lever; adjustable; 30mm; Handle material: zinc die-cast
| Thread length | 16mm |
| Type of mounting element | lever |
| External thread | M4 |
| Lever length | 30mm |
| Knob height | 31mm |
| Kind of toggle | adjustable |
| Plunger material | stainless steel |
| Handle material | zinc die-cast |