Lever; adjustable; Thread len: 40mm; Lever length: 78mm; Body: red
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GN 300-78-M12-40-RS
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: GN 300-78-M12-40-RS
Product downloads
Specification for Lever; adjustable; Thread len: 40mm; Lever length: 78mm; Body: red
| Body colour | red |
| Thread length | 40mm |
| Type of mounting element | lever |
| External thread | M12 |
| Lever length | 78mm |
| Knob height | 36mm |
| Kind of toggle | adjustable |
| Handle material | zinc die-cast |