Knob; Ø: 40mm; M8; 16mm; H: 46.5mm; stainless steel; with stud bolt
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GN 5335-40-M8-16
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: GN 5335-40-M8-16
Product downloads
Specification for Knob; Ø: 40mm; M8; 16mm; H: 46.5mm; stainless steel; with stud bolt
| Version | with stud bolt |
| Body material | stainless steel |
| Height | 46.5mm |
| Body colour | natural |
| Diameter | 40mm |
| Thread | M8 |
| Thread length | 16mm |
| Type of mounting element | knob |
| Plunger material | stainless steel |