Screw; M3x12; 0.5; Head: cheese head; Torx®; TX6; stainless steel
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GN14580.5-M3-12-NI-2
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: GN14580.5-M3-12-NI-2
Product downloads
Specification for Screw; M3x12; 0.5; Head: cheese head; Torx®; TX6; stainless steel
| Material | stainless steel |
| Length | 12mm |
| Thread | M3 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| Kind of cut | Torx® |
| Head height | 0.8mm |
| Head diameter | 7mm |