Screw; M4x6; 0.7; Head: cheese head; Torx®; TX8; steel; ISO 898-1
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GN14580.5-M4-6-BN-2
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: GN14580.5-M4-6-BN-2
Product downloads
Specification for Screw; M4x6; 0.7; Head: cheese head; Torx®; TX8; steel; ISO 898-1
| Material | steel |
| Length | 6mm |
| Thread | M4 |
| Plating material | black finish, nickel |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| Kind of cut | Torx® |
| Head height | 0.9mm |
| Head diameter | 8mm |