Screw; M5x10; 0.8; Head: cheese head; Torx®; TX10; steel; ISO 898-1
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GN14580.5-M5-10-BN-2
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: GN14580.5-M5-10-BN-2
Product downloads
Specification for Screw; M5x10; 0.8; Head: cheese head; Torx®; TX10; steel; ISO 898-1
| Material | steel |
| Length | 10mm |
| Thread | M5 |
| Plating material | black finish, nickel |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| Kind of cut | Torx® |
| Head height | 1mm |
| Head diameter | 9mm |