Relay: solid state; Ucntrl: 180÷280VAC; 10A; 24÷280VAC; -20÷80°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
GNR10ACZ
Manufacturer: CRYDOM
Manufacturer code: GNR10ACZ
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 180÷280VAC; 10A; 24÷280VAC; -20÷80°C
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Protection | anti-overvoltage |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |