Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 25A; 48÷660VAC; -40÷80°C; IP00
Multiples:
215.0
Minimum quantity:
215.0
Product code:
H12WD4825FPG
Manufacturer: SENSATA / CRYDOM
Manufacturer code: H12WD4825FPG
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 25A; 48÷660VAC; -40÷80°C; IP00
| Max. operating current | 25A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Leads | quick connect terminal |
| Switched voltage | 48...660V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |