Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 150A; 24÷280VAC; on panel
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HAC24D150-10
Manufacturer: SENSATA / CRYDOM
Manufacturer code: HAC24D150-10
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 150A; 24÷280VAC; on panel
| Mounting | on panel |
| Max. operating current | 150A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |