Product code: HBG-200-36AB
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: HBG-200-36AB
  • Output current
  • Supply voltage
  • Supply voltage
  • Power
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Protection
  • Protection
  • Type of power supply
  • Series
  • Application
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Additional functions
  • Additional functions
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Electrical connection
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 198W; 36VDC; 3300÷5500mA; IP65
Output current 3.3...5.5A
Supply voltage 90...305V AC, 127...431V DC
Power 198W
Operating temperature -40...85°C
IP rating IP65
Protection overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Type of power supply switched-mode
Series HBG-200
Application LED
Body dimensions Ø151.68x66.5mm
Output voltage 36V DC
Efficiency 92%