Signaller: signalling column; LED; red/yellow/green; IP65; Ø: 90mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HD90-Q997
Manufacturer: AUER SIGNAL
Manufacturer code: HD90-Q997
Specification for Signaller: signalling column; LED; red/yellow/green; IP65; Ø: 90mm
| Supply voltage | 230...240V AC |
| Operating temperature | -25...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | red/yellow/green |
| Series | Half Dome |
| Body material | ABS |
| Body colour | black |
| Diameter | 90mm |
| Light source | LED |
| Signalling method | buzzer, continuous light |
| Type of signaller | signalling column |