Test needle; Operational spring compression: 4mm; 3A; push-in
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HFS-110 308 115 A 3002 A
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: HFS-110 308 115 A 3002 A
Product downloads
Specification for Test needle; Operational spring compression: 4mm; 3A; push-in
| Mounting | push-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Length | 35mm |
| Impedance | 50Ω |
| Current rating | 3A |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 4mm |
| Maksimum spring compression | 5mm |
| Blade tip shape | flat |